Jakdojade to najpopularniejszy polski planer podróży komunikacją publiczną i międzymiastową.

Dostęp do rozkładów
50 polskich miast

Aplikacja znajduje optymalne połączenia komunikacyjne, uwzględniając przesiadki, opóźnienia pojazdów, zmiany w rozkładach, czasy przejść pieszo i wiele innych parametrów.

Jakdojade wprowadza nowe podejście do oszczędności czasu w komunikacji miejskiej, dostarczając innowacyjne rozwiązania:

  • Planer miejski i międzymiastowy
  • Bilety krótko- i długookresowe
  • Funkcja Real-time pozwalająca śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym

FAQ

Użytkownik

Zarejestruj się, korzystając ze strony internetowej Jakdojade lub aplikacji mobilnych dostępnych w Google Play, App Store lub AppGallery. W zależności od wybranej platformy, możesz wykorzystać do tego konto Google, Facebooka lub tradycyjnie – wpisać adres e-mail i hasło.

Jeśli chcesz usunąć swoje konto, wejdź w zakładkę Konto, następnie kliknij na swój Profil. W zakładce Prywatność znajdziesz opcję Usuń moje konto.

W przypadku problemu, napisz do nas na: kontakt@jakdojade.pl.

Jasne! Skontaktuj się z nami, a my zmienimy Twój adres e-mail. Napisz na: kontakt@jakdojade.pl

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie dane są przetwarzane, prosimy o wiadomość na: kontakt@jakdojade.pl.

Nie, informacje o wykupionej subskrypcji zapisane są na koncie Google lub Apple ID używanym w sklepie.

System Android
Jeśli posiadasz dwa konta Google na telefonie, może zdarzyć się, że aplikacja pobierze informację o wersji premium z niewłaściwego konta. Upewnij się, że w sklepie Google Play jest aktywne odpowiednie konto. Jeśli subskrypcja premium nadal nie będzie wykrywana, przeinstaluj aplikację.

System iOS
Prawdopodobnie pobrano nieodpowiednią wersję aplikacji. W sklepie App Store dostępne są dwie wersje: Jakdojade oraz Jakdojade Premium. Pierwsza z nich to darmowa aplikacja z możliwością wykupienia subskrypcji – czasowej wersji premium, a druga to aplikacja z bezterminową wersją premium.

System Android
W celu anulowania subskrypcji wejdź do sklepu Google Play, wybierz z menu bocznego “Subskrypcje”, a następnie kliknij w “Jakdojade”. Po otwarciu okna, na dole ekranu znajdziesz przycisk “Anuluj subskrypcję”.

System iOS
W celu anulowania subskrypcji Jakdojade wejdź w ustawienia telefonu i wybierz opcję “iTunes Store i App Store”. Następnie wskaż Apple ID (pokaż Apple ID) i znajdź zakładkę “Subskrypcje”. Wybierz aplikację Jakdojade i potwierdź rezygnację przyciskiem “Anuluj subskrypcję”.

Wersja premium kosztuje 2,99 zł miesięcznie lub 1,25 zł miesięcznie przy płatności rocznej (14,99 zł za rok).

Płatności za subskrypcję obsługiwane są przez sklep Google Play lub App Store, w związku z tym akceptowane są płatności proponowane przez operatora.

Wyślij wiadomość na: kontakt@jakdojade.pl. Zauważony błąd opisz najdokładniej jak to możliwe, a jeśli posiadasz screeny – koniecznie je dołącz! To pomoże nam jak najszybciej rozwiązać wskazany błąd.

Bilety

1. WYBIERZ RODZAJ BILETU
Wybierz rodzaj biletu, który chcesz zakupić oraz dokonaj transakcji, wciskając przycisk „Kup bilet”. Pamiętaj! Bilet nie jest kasowany automatycznie.

2. SKASUJ LUB ZACHOWAJ NA PÓŹNIEJ
Po zakupie bilet masz do wyboru dwie możliwości- „Skasuj bilet” oraz „Nie kasuj, jadę później”.

3. SKASUJ BILET
Kasowanie odbywa się poprzez skanowanie kodu QR, który jest dostępny w pojedźcie, dlatego po wyborze opcji „Skasuj bilet” zostaniesz poproszony o dostęp do aparatu.

Kod QR znajdziesz naprzeciwko drzwi wejściowych w pojeździe, a w przypadku przejazdu metrem – przed bramkami biletowymi oraz przy windach. Kody QR możesz swobodnie zeskanować z odległości 2-3 metrów. Pamiętaj, aby skasować bilet zaraz po wejściu do autobusu lub tramwaju, a w przypadku przejazdu metrem – przed przekroczeniem linii bramek lub przed wejściem do windy. Zgodnie z wytycznymi ZTM Warszawa, po kliknięciu „Skasuj bilet”, na dokonanie skanowania w aplikacji masz 20 sekund.

4. NIE KASUJ, JADĘ PÓŹNIEJ
Wybierając opcję „Nie kasuj, jadę później”, zakupiony bilet zostanie zapisany na Twoim koncie w aplikacji, w zakładce „Bilety”, w sekcji „Kupione”. Możesz go wykorzystać w dowolnym momencie.

5. KONTROLA BILETOWA
W razie kontroli, kliknij przycisk „Do kontroli”. Wówczas wyświetli się kod QR, z ceną biletu, numerem oraz czasem skasowania, który należy okazać kontrolerowi.

6. KOLEJNY BILET (PRZEDŁUŻANIE WAŻNOŚCI)
Na trzy minuty przed końcem ważności biletu otrzymasz powiadomienie z aplikacji. Możesz wtedy dokupić drugi bilet lub wykorzystać inny bilet kupiony wcześniej. Skorzystanie z funkcji przedłużania biletu nie wymaga ponownego skanowania kodu QR. Dodatkowy bilet zostanie aktywowany automatycznie po zakończeniu ważności pierwszego biletu.

W Jakdojade możesz kupować bilety na dwa sposoby: płacąc Blikiem lub e-portfelem.

Portfel służy do gromadzenia środków i opłacania biletów na przejazdy komunikacji miejskiej. Jest to obecnie najszybsza forma płatności w Jakdojade. Dzięki portfelowi nie ma konieczności dokonywania transakcji płatniczej przy każdym zakupie biletu. To metoda najbezpieczniejsza i odporna na awarię pośredników płatności.

Portfel możesz doładować w dowolnym momencie z poziomu panelu użytkownika (“Mój profil”) lub w trakcie kupowania biletu.
Dostępne metody doładowania portfela:
• Karta płatnicza
• Blik
• Google Pay (tylko na systemach Android)
• Apple Pay (tylko na systemach iOS)

Środki zgromadzone w portfelu nie przedawniają, się zatem można z nich korzystać bezterminowo (także w innym mieście).

Dane dotyczące sposobu płatności dostępne są w panelu użytkownika (“Mój profil”). Można tam edytować dane karty płatniczej, a także zmienić sposób płatności.

Tak, wystawiamy faktury za zakupione bilety. W celu uzyskania takiej faktury prosimy o kontakt mailowy na: faktury@jakdojade.pl. W treści wiadomości należy podać dane do faktury oraz adres e-mail wykorzystywany w aplikacji.

Faktury za bilety wysyłane są mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia miesiąca, w którym dokonano zakupy.

Ta opcja możliwa jest tylko w Warszawie oraz w wybranych miastach na bilety okresowe. W pozostałych miastach bilet kupiony przez aplikację Jakdojade kasowany jest automatycznie, dlatego nie ma możliwości odroczenia skasowania biletu.

Tak, we wszystkich regionach, poza Trójmiastem, istnieje możliwość zakupu kilku biletów jednocześnie. Po określeniu rodzaju biletu należy wybrać opcję “dodaj bilet”.

Aby zakupić bilet dla osób towarzyszących w Trójmieście, należy po zakupie jednego biletu wrócić do Sklepu i kupić kolejny. Wówczas na koncie będzie aktywny więcej niż jeden bilet.

Z wyjątkiem Warszawy, bilet w aplikacji Jakdojade powinien być zakupiony niezwłocznie po wejściu do pojazdu lub tuż przed, ponieważ jest on kasowany automatycznie. Zakup biletu w momencie, kiedy podróż już trwa może skutkować nałożeniem opłaty karnej przez kontrolera.

Mandat został nałożony przez konkretnego przewoźnika/zarządcę komunikacji, dlatego tylko przewoźnik może anulować tę opłatę. Odwołanie należy złożyć zgodnie z wymaganiami danego operatora. Po konkretne informację zapraszamy na strony przewoźników.

Wszystkie zgłoszenia biletowe (reklamacje czy problemy z zakupem) prosimy przesyłać na adres: kontakt@jakdojade.pl.

Kwotę 1 zł blokuje się podczas rejestracji karty w celu zweryfikowania danych. Po pozytywnej weryfikacji, kwota jest automatycznie zwracana w ciągu kilku dni.

Bilet zakupiony w aplikacji kasowany jest z momentem zakończenia procesu kupowania, dlatego zakupu należy dokonać niezwłocznie po wejściu do pojazdu lub tuż przed wejściem.

Wyjątek stanowi Warszawa, gdzie aby skasować bilet, należy zeskanować kod QR znajdujący się w pojeździe, niezwłocznie po rozpoczęciu podróży.

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązki KZK GOP w Katowicach, MZKP w Tarnowskich Górach i MZK w Tychach przejęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), w imieniu której działa Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach (ZTM), wykonujący zadania GZM w zakresie organizowania publicznego transportu zbiorowego.
Bilety Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach obowiązują na liniach obsługiwanych przez ZTM w gminach członkowskich GZM oraz w gminach nienależących do GZM wymienionych poniżej.

Lista gmin należących do GZM:
1. Będzin
2. Bieruń
3. Bobrowniki
4. Bojszowy
5. Bytom
6. Chełm Śląski
7. Chorzów
8. Czeladź
9. Dąbrowa Górnicza
10. Gierałtowice
11. Gliwice
12. Imielin
13. Katowice
14. Knurów
15. Kobiór
16. Lędziny
17. Łaziska Górne
18. Mierzęcice
19. Mikołów
20. Mysłowice
21. Ożarowice
22. Piekary Śląskie
23. Pilchowice
24. Psary
25. Pyskowice
26. Radzionków
27. Ruda Śląska
28. Rudziniec
29. Siemianowice Śląskie
30. Siewierz
31. Sławków
32. Sosnowiec
33. Sośnicowice
34. Świerklaniec
35. Świętochłowice
36. Tarnowskie Góry
37. Tychy
38. Wojkowice
39. Wyry
40. Zabrze
41. Zbrosławice

Gminy, w których kursują linie obsługiwane przez ZTM, nienależące do GZM:
1. Czerwionka-Leszczyny
2. Jaworzno
3. Krupski Młyn
4. Łazy
5. Miasteczko Śląskie
6. Miedźna
7. Myszków
8. Ornontowice
9. Orzesze
10. Oświęcim
11. Pszczyna
12. Rybnik
13. Toszek
14. Tworóg
15. Wielowieś
16. Żory

Rozkłady, mapy i trasy

Przed dokonaniem zgłoszenia rozkładowego, sprawdź szczegóły przejazdu tj. kierunek jazdy, typ dnia, wybrany przystanek. Jeśli dane w aplikacji dalej wydają się niepoprawne prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@jakdojade.pl

W naszej wyszukiwarce połączeń wyższy priorytet mają tramwaje oraz przejazdy optymalne (o najkrótszym czasie przejazdu). Z tego powodu pewne połączenia lub środki transportu mogą być pomijane. Jeśli mimo to znasz lepsze połączenie na danej trasie, prześlij nam jego parametry.

Tak, jest możliwość dodania kolejnych miast do aplikacji Jakdojade. W takim przypadku, prosimy o kontakt na adres: biuro@jakdojade.pl

Tak, istnieje możliwość uzyskania dostępu do API Jakdojade. Pod następującym adresem (https://jakdojade.pl/public/pages/api/) można zapoznać się ze specyfikacją techniczną. Natomiast w celu uzyskania indywidualnej wyceny, prosimy o wiadomość na adres biuro@jakdojade.pl.

W związku z tym, że Jakdojade korzysta z Open Street Map, dodanie takiego punktu przechodzi przez ich system. Logując się na https://www.openstreetmap.org/, wystarczy zaznaczyć dany punkt na mapie i określić czym on jest (restauracją, terenem zielonym, budynkiem mieszkalnym itp.).

Nie znalazłeś odpowiedzi na
swoje pytanie?

Napisz do nas